فراخوان جشنواره ویگما

فراخوان دومین جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی (ویگما ۲۰۲۱)

Video Games Media Awards 2021 (VIGMA 2021)

 

۱. مقدمه

دومین دوره جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی ایران (VIGMA) با هدف انتخاب بهترین بازی‌های ایرانی از نگاه منتقدان برگزار می‌شود. خبرنگاران، منتقدان و نویسندگان حوزه بازی‌های ویدیویی ایران از رسانه‌های مختلف، برگزارکنندگان اصلی رویداد ویگما هستند و آثار یک سال گذشته را با استانداردهای رسانه‌ای بررسی خواهند کرد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ارسال آثار خود به وب‌سایت رویداد ویگما به نشانی https://vigmawards.com مراجعه نمایند یا در صورت نیاز به راهنمایی می‌توانند از طریق ایمیل Awards@vigmawards.com با دبیرخانه و بخش داوری جشنواره تماس حاصل نمایند.

 

۲. دسته‌بندی جوایز

جوایز جشنواره ویگما در ۸ شاخه اصلی تعریف شده‌اند که به شرح زیر است:

 1. بهترین بازی سال
 2. بهترین بازی در جریان (On-Going)
 3. بهترین طراحی بازی
 4. بهترین داستان و روایت
 5. بهترین کارگردانی هنری
 6. بهترین موسیقی و صدا
 7. خلاقانه‌ترین بازی
 8. مورد انتظارترین بازی

 

۳. زمان‌بندی جشنواره

زمانبندی جشنواره ویگما ۲۰۲۱ به شرح زیر خواهد بود:

 • آغاز دریافت آثار: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • پایان مهلت دریافت آثار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰
 • آغار فرآیند داوری: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
 • آغاز ثبت‌نام برای شرکت در رویداد: ۵ تیر ۱۴۰۰
 • پایان فرآیند داوری: ۲۵ تیر ۱۴۰۰
 • زمان برگزاری مراسم: ۱۵ مرداد ۱۴۰۰

 

۴. نحوه ارسال آثار

جهت ارسال بازی به دبیرخانه جشنواره، کافیست پس از مطالعه دقیق فراخوان جشنواره ویگما به دقت فرم موجود در صفحه ارسال اثر به جشنواره ویگما به نشانی https://vigmawards.com/submission را در بازه زمانی ذکر شده در بند ۳ تکمیل نمایید.

تبصره‌ها:

 • بازی‌ها باید در بازه زمانی ۱۵ دی ۱۳۹۸ الی ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به صورت کامل حداقل از طریق یک استور داخلی یا خارجی منتشر شده باشند.
 • برای پلتفرم بازی‌ها محدودیتی وجود ندارد و تمام پلتفرم‌ها مورد قبول هستند.
 • بازی‌ها باید ایرانی باشند و بازی‌های بومی‌سازی شده مورد قبول نیست.
 • دمو، ماد، Soft Launch، دسترسی زودهنگام (Early Access)، برش عمودی و هر نسخه‌ای از بازی‌ها که کامل نباشد مورد قبول نیست.
 • بازی‌سازانی که بازی را برای داوری در جشنواره ثبت می‌کنند براساس مدل درآمدی بازی (پریمیوم یا فریمیوم) باید ۲۵ کد رایگان دریافت بازی یا کد شارژ درون بازی را هنگام ثبت اثر در فرم وارد نمایند.
 • تیم یا شرکت سازنده اثر، باید هنگام ثبت اثر فردی را به عنوان نماینده خود معرفی نماید. تیم جشنواره پس از آن صرفا با این فرد در تماس خواهد بود، لذا از صحت اطلاعات تماس فرد نماینده، پیش از ثبت اثر اطمینان حاصل نمایید.

 

۵. سایر ضوابط و شرایط

 1. تیم برگزاری جشنواره ویگما این اختیار را دارد تا در صورت نیاز بازی‌های تولید شده ایرانی را به انتخاب خود و جدا از فرآیند ثبت آثار، وارد فرآیند داوری کند. در نهایت، آثار رسیده از طریق فرم ارسال آثار و آثار انتخابی از سوی تیم برگزاری رویداد تجمیع شده و فرآیند داوری آغاز می‌شود.
 2. هر اثر فقط یک بار امکان شرکت در جشنواره را دارد. بازی‌هایی که مرتب به‌روز شده و ویژگی‌های قابل توجهی نسبت به نسخه‌های قبلی به آن اضافه شده باشد، بنا بر تشخیص تیم برگزاری جشنواره، می‌توانند در بخش «بهترین بازی در جریان (On Going)» شرکت نمایند.
 3. بازی‌سازان محدودیتی در تعداد محصولات ارسالی ندارند.
 4. هیئت انتخاب داوری اختیار تام دارد تا در صورتی که اثر ارسال شده ناقص باشد یا قوانین ذکر شده در فراخوان جشنواره ویگما را رعایت نکرده باشد از فرآیند داوری حذف نماید.
 5. عدم رعایت اصل صداقت در ارائه اطلاعات، موجب حذف اثر از فرآیند داوری خواهد شد.

 

۶. اعلام نامزدها و برندگان

نامزدهای برگزیده هر یک از هشت شاخه اصلی در تاریخ ۵ مرداد ۱۴۰۰ اعلام می‌شود و در نهایت طی مراسم پایانی رویداد در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۴۰۰، برترین بازی‌های سال ایران از نگاه منتقدان بازی‌های ویدیویی مشخص خواهد شد.