محتوای رویداد ویگما

رویداد ویگما شامل ۹ سخنرانی اختصاصی و مراسم اختتامیه خواهد بود

با نزدیک‌تر شدن به روز برگزاری اولین دوره جشنواره منتقدان بازی‌های ویدئویی یا ویگما به صورت آنلاین، محتوای نهایی این رویداد اعلام شد که شامل ۹ سخنرانی تخصصی و در نهایت آیین اختتامیه جشنواره خواهد بود.

در جریان این رویداد یک روزه، سخنرانان مطرح صنعت بازی‌سازی کشور در موضوعات مهم و تخصصی این حوزه تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارند. پس از نهایی شدن تصمیم برگزاری رویداد ویگما به صورت آنلاین، تعداد سخنرانی‌های تخصصی جشنواره منتقدان بازی‌های ویدئویی افزایش یافت. رویداد ویگما که در روز ۹ خرداد ۹۹ در ساعت ۱۰:۴۵ صبح آغاز می‌شود، با پخش زنده اینترنتی از بستر آپارات میزبان علاقه‌مندان و ثبت‌نام‌کنندگان خواهد بود.

ارائه‌های تخصصی ویگما در این روز با وبینار طه رسولی مدیر نشر آواگیمز با موضوع «هنر ارائه به ناشر» آغاز خواهد شد. پس از آن، سعید صادقی قائم مقام مدیرعامل و معاون عملیاتی تپسل با موضوع «درآمدزایی و نمایش تبلیغات صنعت بازی‌سازی در سال ۹۸» سخنرانی اینترنتی خود را ارائه می‌دهد. پویا ایماندار مدیر پروژه پلی‌پاد درباره «آینده کلاد گیمینگ در ایران» صحبت خواهد کرد و پس از آن، محمد زهتابی مدیر استودیوی بازی‌سازی پاییزان درباره «تاثیرات کرونا بر صنعت بازی‌سازی ایران و دنیا» ارائه‌ای خواهد داشت.

در بخش دوم و پس از یک استراحت ۱ ساعته، سخنرانی‌های تخصصی ویگما آنلاین با ارائه‌ی امین شهیدی مدیر استودیوی بازی‌سازی بلک کیوب گیمز با عنوان «چگونه به عنوان یک هنرمند مستقل، درآمد ارزی داشته باشیم» تجربیات خود در این زمینه را با مخاطبین به اشتراک خواهد گذاشت. علی فخار هم‌بنیانگذار و دبیر ویگما و مدیر روابط عمومی هوآوی با موضوع «چگونه بحران روابط عمومی را مدیریت کنیم؟» به استقبال علاقه‌مندان خواهد رفت و پس از او نیز جمال جعفری مدیرعامل تسکو ارائه‌ای کوتاه با موضوع «توسعه بازار بازی‌های اندرویدی در بستر تلویزیون» خواهد داشت. محمد مهدی بهفرراد مدیرعامل استودیوی بازی‌سازی مدریک نیز چهره‌ی شاخص دیگری است که با موضوع «مخاطب‌شناسی، برگ برنده‌ی موفقیت در بازی‌سازی» تجربیات ارزشمند خود را با علاقه‌مندان به اشتراک می‌گذارد و در نهایت حامد نصیری معاون پژوهش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در باب «بررسی سیر تکاملی بازار بازی‌های دیجیتال در ایران» سخنرانی خود را ارائه خواهد کرد.

برنامه رویداد آنلاین ویگما 2020

پس از این ارائه‌ها که همه‌ی ثبت‌نام کنندگان در رویداد ویگما می‌توانند در روز رویداد به صورت زنده و آنلاین به آن‌ها دسترسی داشته باشند، اختتامیه جشنواره منتقدان بازی‌های ویدیویی پخش خواهد شد که مشاهده آن برای عموم آزاد است. در این اختتامیه برندگان جوایز بهترین بازی‌های سال ۹۸ از نگاه منتقدان بازی‌های ویدئویی در ایران مشخص می‌شوند.

اولین دوره از جشنواره منتقدان بازی‌های ویدئویی پیش از این قرار بود در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۹۸ با حضور علاقه‌مندان و بازی‌سازان برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور به تعویق افتاد و در نهایت به صورت آنلاین برگزار خواهد شد. برای خرید بلیت و شرکت در این رویداد یک روزه می‌توانید به این آدرس https://www.aparat.com/event/17 مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *